praha hravě

Praha hravě

19.5.2025 vyrazili brzy ráno šesťáci a sedmáci do našeho hlavního města. Cestu tam většinou všichni proklimbali a Praha nás přivítala zataženou oblohou s příslibem deště.
První soutěžní a poznávací část našeho programu jsme strávili na Karlově mostě, společně s naší průvodkyní jsme objevovali, jak Karel IV. zajistil pevnost mostu a proč má císař hlavu na stranu, hledali jsme ledňáčka, Bruncvíka a sv. Jana Nepomuckého. Ukázali jsme si, kde sídlí politici, protipovodňové bariéry a k čemu slouží ledolamy… Za každou správnou odpověď získávaly týmy dětí penízky a diamanty podle těžkosti otázek. V rámci bojovky na Kampě jsme zjistili informace o sochách, stromech, miminkách, mlýnských kolech i o tom, co se děje na Kampě a kde spala anglická královna Alžběta II. Pak se týmy opět rozběhly po okolí, hledaly stanoviště podle mapky a plnily různé úkoly. Vítězové i poražení byli odměněni sladkostmi.
Na Kampu jsme se vydali i v druhé části našeho programu, čekala nás i nábřežní bojovka. Na začátku jsme opět společně soutěžili a poznávali. Celkem pozorně jsme poslouchali, co se na Kampě děje v průběhu roku, proč je Kampa Kampou, proč Čertovka a proč Újezd, jaký je rozdíl mezi Veršomatem a Poeziomatem, jak opravila Meda Mládková Sovovy mlýny a co všechno se točí kolem mlýnů. Zaujala nás Lennonova zeď i prodej perníčků. Bojovka proběhla na nábřeží Vltavy a náměstíčku na Kampě, opět zopakovala, co jsme se dozvěděli, ukázalo se, jak děti pozorně poslouchaly výklad. Soutěžní týmy se rozprchly a v časovém limitu se podle mapy a indícií snažily splnit zadání hry. Závěrem bylo vyhodnocení a opět sladká odměna.
Výlet se vydařil, počasí se umoudřilo, sem tam vykouklo sluníčko, den jsme si zpestřili obědem v McDonald's a koupí suvenýrů. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí, jen nás trochu bolely nohy. :)



praha hravě
praha hravě
praha hravě
praha hravě
praha hravě
praha hravě
praha hravě
praha hravě
praha hravě
praha hravě
praha hravě
praha hravě
praha hravě