Exkurze – Bečov v dešti
28. 5. navštívili čtvrťáci Bečov. První zastávka byla v Bečovské botanické zahradě. Zde jsme si poslechli zajímavé povídání o živočiších, kteří žijí ve vodních ekosystémech. Prohlédli jsme si modely jejich vývojových stádií, viděli jsme i některé naložené v lihu (užovka).
Ve druhé části jsme sami mohli lovit z rybníčků a potoka tyto živočichy síťkou. Našli jsme pulce, žábu, splešťule, vodouchy, larvu potápníka, larvu vážky, malého hrouzka, bruslařky, vodoměrky, berušku vodní, znakoplavky, vírníka a dokonce i jehlanku válcovitou. Když se nám všechny živočichy podařilo určit, pustili jsme je zpět do jejich přirozeného prostředí.
Z botanické zahrady vedly naše kroky na Státní hrad a zámek Bečov. Tam nás čekala milá průvodkyně, která nás provedla zámeckými interiéry. Viděli jsme, jak lidé dříve žili, jak se oblékali. Dozvěděli jsme se i o některých osudech bývalých majitelů.
V Bečově se nám moc líbilo, a nakonec se i počasí umoudřilo a vysvitlo na nás sluníčko.