17. listopad
17. listopadu v roce 1989 prošel Prahou průvod studentů, kteří si připomínali výročí zavření českých vysokých škol za druhé světové války. Policie dostala rozkaz studenty násilím rozehnat. Rodiče studentů a ostatní občany zásah rozčílil, a začali demonstrovat. Komunisté takový odpor nevydrželi a vzdali se moci. Tomuto období se začalo říkat sametová revoluce. Někdy se nazývá také něžná revoluce. Díky ní můžeme svobodně studovat nebo cestovat do zahraničí. Neexistuje důležitější okamžik v moderních českých, respektive československých dějinách, než je sametová revoluce. Sled událostí nakonec vedl k pádu komunistického režimu a nastolení demokracie.
Naše škola si tyto významné dny připomněla nejen hudebním pásmem žáků 6. a 7. tříd pod vedením p. u. Karolíny Červenkové, ale i výtvarným zpracováním událostí vedoucích k nové etapě našich dějin.